Що таке дружба між чоловіком і жінкою?

Що таке дружба між чоловіком і жінкою?

Чи Cуществует дружба між чоловіком і жінкою? У чому її позитивні сторони? Наскільки вона довговічна?

Думки відносно дружби між представниками двох протилежних статей, які висловлюють серйозні дослідники і люди творчих професій, самі протилежні. Є ті, що вважає, що така дружба - це просто "секс, відкладений на потім". Отже, тільки він лежить в основі будь-яких стосунків(у тому числі виробничих) між чоловіком і жінкою. Інші, навпаки, схильні стверджувати, що тільки стосунки, засновані на дружбі, - найдовговічніші і вірніші. Тому що, якщо з таких стосунків витягнута і назавжди видалена сексуальна складова, вони мають усі шанси зберігати чистоту помислів.


Чому виникає така дружба?

Є, зрозуміло, безліч інших думок. Є ті, кому більше подобається варіант при якому, рано чи пізно, стосунки між представниками сильного і прекрасного підлог приведуть до необхідності розглядати дружбу, як прелюдію, за якою йде основна, інтимна частина. Циніки і інші представники соціуму, що мають критичний погляд на все що їх, що оточує, упевнені: чоловік, що не зумів добитися у жінки взаємності, пропонує "залишитися друзями".

Але має при цьому лише одну мету - надію, що з часом такі стосунки переростуть в статеві. Так само можна привести аргументи досвідченіших фахівців в цій області психології: чоловік спочатку пропонує бути "тільки другом", сподіваючись, таким чином, викликати прихильність до себе жінку, з усіма витікаючими з цього сексуальними перспективами.

Перераховувати всілякі варіації такої, на перший погляд, невитіюватої дружби можна скільки завгодно довго. На якому б з вищеперелічених принципів не будувалася дружба між чоловіком і жінкою, її слід розглядати з точки зору стосунків. А стосунки, як і багато що інше в житті, вимагають щоденної турботи і уваги.

Адже друг - це, по суті, звичайнісінька людина, якій властиві не лише достоїнства, але і недоліки. Уміти прийняти друга таким, який він є насправді і не намагатися переробляти його під свою егоїстичну "гребінку" - запоруку успішності будь-якої дружби. Тільки тоді, коли людина цінована, шанована і відчуває на собі увагу, розуміння і турботу іншої людини, дружба буде міцною і довгою.

Основні види дружби.

Виходячи із специфіки дружніх стосунків, можна розглядати їх, стосовно наступних трьох основних шаблонів:

  • дружба двох чоловік, об'єднаних однією професією(колеги);
  • стосунки, які сталі міцні, починаючи з проживання у одному дворі, з дитячого саду, школи, внз і так далі(друзі дитинства);
  • нарешті, зв'язок, який утворився спонтанно, в якийсь певний момент життя(дискотека, театр, стадіон, спільні друзі, загальні інтереси і багато інших).

У кожному такому випадку виникнення і продовження дружби є свої позитивні і негативні нюанси. Тому що далеко не усі дружні стосунки будуються на фундаменті чесності і щирості. Звернемося спочатку до негативних аспектів, що лежать частенько в основі цілком нормальних, начебто, стосунків.

  • Є друзі, яким людина потрібна, щоб стати "жилетом" для чужих сліз. Вони отримують задоволення від того, що стороння людина довіряє їм свої самі засекречені від інших таємниці(і частенько це саме так і буває). Вони самотні по своїй натурі і потребують не конкретної людини, а у свідомості того, що у нього хтось є, над ким він має владу.
  • Існують також друзі, які дружать з кимось, поки це їм зручно. Найбільш поширені пари - це або деспот, яким захоплюється його друг, готовий заради дружби зробити все, або просто прагматична людина, що вміло підтримує стосунки для витягання, час від часу, якої-небудь вигоди для себе.
  • Немало в сучасному житті друзів, з якими водять стосунки відомі особи зі світу мистецтва, політики або бізнесу. Таким друзям необхідно просто при зустрічах або розмовах зі знайомими людьми хвалитися: мовляв, а я воджу дружбу з цією людиною!

Але зустрічаються і щирі стосунки, причому, як між людьми, досить дорослими, так і дружба між хлопцем і дівчиною, що також не рідкість. Найчастіше вони виникають із спільності інтересів і мають досить потужний ресурс для виживання.

Причому така дружба може бути не лише в звичайній дійсності, але і, наприклад, в соціальних мережах. Молоді люди, для яких зі вступом в серйозне життя відкриваються численні професійні можливості, можуть легко спілкуватися між собою, не бачачи в цьому якого-небудь сексуального підтексту. Те ж саме буває і у доросліших людей, яких об'єднує загальна професія або загальні інтереси в музиці, живописі або літературі. Тут існує величезний простір для плідного обміну корисною інформацією. І такі стосунки цілком можна вважати позитивними.


Дружба між хлопцем і дівчиною: думка психологів

Цікаво, що з роками чоловіки, згідно з соціологічними опитуваннями, що проводяться, більше схиляються до можливості нормальної дружби між представниками протилежних статей. А ось жінки, дорослішаючи, навпаки, усе більш твердо вважають, що будь-яка така дружба незмінно приведе до адюльтера. Частково, грунт для такої упевненості дає більш ніж багата практика подібних стосунків.

У творах літератури, кіно, в телепередачах тема дружби піднімається дуже часто, і вона пістрявить випадками, коли хлопець закохується у свою подругу-дівчину(чи навпаки), сексуальні стосунки виникають між друзями молодожонів і так далі. Крім того, багато і просто випадків, коли дружба ще триває, але одного з її учасників тягне до інших стосунків.

Усе необхідне для підтримки чистої, щирої дружби, у обох учасників таких стосунків є. Це - щоденна турбота про свій "маленький садок", який потрібно уміти вирощувати. А для цього - використати душу і серце, без них не добитися дружби.

Не випадково, що ті ж соціальні опитування виявили одну дуже цікаву особливість формування думок "за і проти". Серед респондентів, що відповіли на питання про існування такої дружби позитивно, більше людей, що грунтуються на особистому досвіді. І, навпаки, супротивники існування дружби, пришли до такої думки "на підставі інших представлень". Прибічники ж існування такої дружби в 9 випадках з 10 мають на увазі свій особистий досвід. А це — цифри, яким не можна не вірити.

Сама краща дружба.

Так, дружба між людьми різної підлоги можлива. І це просто чудово, що вона буває. Адже, таким чином, виправдовує себе думка про те, що не сексом єдиним живі люди. Що усіх нас можуть об'єднувати загальне віросповідання, загальна ідея зробити нашу планету краще і інші загальні інтереси.

Як показує практика, саме такі безкорисливі, чесні і чисті стосунки понад усе цінуються у нашому світі. Справжній друг, друг без всякої користі в душі, готовий завжди прийти на допомогу, і не важливо, чи знаходиться він на іншому кінці світу і чи має засоби, щоб дістатися до друга. Це дуже зворушлива дружба, вона міцна і надійна. І зразки такої дружби, оспівувані у безсмертних творіннях мистецтва, роблять усіх нас трішки краще.

 


Надрукувати